מופע סטנדאפ למורים, גננות ואנשי חינוך

רבות נאמר ונכתב על לחץ ושחיקה במקצוע ההוראה, ללא ספק, אחד מהמקצועות השוחקים ביותר בעולם המערבי. העמידה מול כיתה, החזרה על החומר הנלמד, האינטנסיביות של השיעורים, בעיות משמעת, הצורך להכיל את התלמידים וקשייהם, כל אלו ועוד, הופכים את מקצוע ההוראה למורכב מאוד.

מורים עוברים השתלמויות רבות, חלקן בנושאים המטפלים גם בעניין לחץ ושחיקה במקצועות ההוראה ולעיתים יש תחושה של רוויה בשל עיסוק יתר בנושא בדרך של הרצאות ארוכות ומתישות. לכן, אחת הדרכים המועדפות על מורים לשבור את השגרה, ליצור גיבוש, להיפגש עם עמיתיהם שלא במסגרת הלוחצת של יום הלימודים, להחליף חוויות, להכיר לעומק, לתמוך זה בזה ופשוט לשנות אווירה היא באמצעות ארגון ערב מורים חברתי וחוויתי, לעיתים בבית אחת המורות, במסגרת השתלמות או אפילו בחדר המורים עצמו. מורים נוטים לערוך מפגשים כאלה סביב מועדים כגון: יום המורה בחודש דצמבר, מחצית שנת הלימודים, סוף שנה וסביב חגים משמעותיים כגון חנוכה, פורים, ראש השנה ופסח. לעיתים יש למורים מימון לפעילות מארגון "הסתדרות המורים", "עמותת המורים" או "ארגון המורים" המציעים שלל פעילויות לערב מורים. אולם ישנה אפשרות להזמין גם פעילות שהמורים בוחרים שאינה נכללת ברשימות אלו. לשם כך, יש למלא טופס של הארגון המממן ובסעיף הפעילות יש לבחור ב"פעילות יזומה". מדובר בפעילות שהמורים בחרו ושאינה נכללת ברשימת הפעילויות המוצעות. יש לצרף הצעת מחיר ומידע על הפעילות – ולצאת לדרך.

למה להזמין מופע סטנדאפ למורים וצוותי חינוך?

אחת הפעילויות המועדפות על מורים בכל הארץ לערב מורים הוא ללא ספק מופע סטנדאפ. לא פעם מורים מספרים שהם מעדיפים פעילות שלא תגרום להם תחושה שהם באים "לעבוד", להתחלק קבוצות, להיות "מופעלים" במשחקי חברה כאלה ואחרים או לחילופין, למסור פרטים אישיים על עצמם בפעילויות כמו גרפולוגיה או נומרולוגיה. מופע סטנדאפ  מאפשר למורים לקחת פסק זמן, לנשום עמוק ופשוט לצחוק, ומורים אוהבים לצחוק. הם מחכים למפגשים אלו בכיליון עיניים כדי לעשות הפוגה קצרה משגרת העבודה, להתגבש, להחליף חוויות, ומופע סטנדאפ עונה בדיוק על ציפיות אלו. נושאים כגון זוגיות, ילדים, בית, משפחה, חמות וכלה אלו נושאים המעסיקים את כולנו ומורים מוצאים עצמם יושבים על חבריהם לחדר המורים ופשוט מתגלגלים מצחוק.

אז אם לבחור מופע סטנדאפ, איזה מופע לבחור?

לעיתים עולה הסוגיה האם להזמין מופע סטנדאפ שעוסק בסיטואציות מחדר המורים או מופע סטנדאפ כללי. אין תשובה אחת לסוגיה זו, אולם לא מעט מורים טוענים מניסיונם שמופע שלם העוסק שוב ושוב בסיטואציות מעולם ההוראה לא מאפשר להם ניתוק מחיי היום יום, שזו אחת המטרות החשובות של המפגש. קיימת אפשרות להזמין גם מופע סטנדאפ בהתאמה אישית לאחר שהסטנדאפיסט מקבל פרטים על המורים וכותב מופע אודותיהם. יש לציין שיש לקחת בחשבון שייתכן וחלק מהמורים לא יאהבו להיות במרכז המופע ולעיתים יש נטייה להתבדח על חשבון מנהל/ת בית הספר ולא לכולם זה מתאים. על כן, מומלץ מאוד להזמין דווקא מופע מצחיק על סיטואציות כלליות תוך התייחסות למורים ולחיי היום יום שלהם. הדבר נעשה על ידי שילוב בין מופע קומי מובנה ובין אלתורים היוצרים סיטואציות קומיות בו במקום מתוך האירוע עצמו ומתוך מערכת היחסים בין המורים. השילוב הזה יגרום למורים להתגלגל מצחוק ולדבר אודות המופע לפחות עד לערב המורים הבא… כמו כן, מומלץ מאוד לקבל מהאמן רשימת ממליצים שהזמינו מופע סטנדאפ לערב מורים.

מורים, גננות ואנשי חינוך מפרגנים לסטנדאפ ולהרצאות שלי:

Picture of <p><strong>כותבת המאמר: </strong><strong>ענת אביעד, סטנדאפיסטית וקומיקאית מנוסה, הופיעה בפני מאות חדרי מורים בכל רחבי הארץ.</strong></p>
<p> </p>

כותבת המאמר: ענת אביעד, סטנדאפיסטית וקומיקאית מנוסה, הופיעה בפני מאות חדרי מורים בכל רחבי הארץ.

 

המופעים שלה נחשבים פופולאריים במיוחד בקרב מורים בשל השילוב בין מופע מובנה ואלתורים מצחיקים בזמן המופע.
ענת אביעד תשמח להגיע גם לחדר המורים שלכם לאירוע בלתי נשכח!

error: Content is protected !!