איך לבחור מופע סטנדאפ לנשים?

ידוע כי ערבי נשים נחשבים לאירועים כיפיים במיוחד. רק נשים יכולות להבין את האנרגיה המיוחדת והסוחפת שנוצרת באירועים מסוג זה. אירועים אלו קשורים קשר ישיר לאחוות נשים היוצרת אירוע שכולו כוח נשי!!! לא בכדי נאמר כי אם יפגשו שתי נשים זרות לחלוטין, יש סיכוי סביר כי תוך דקות ספורות הן תמצאנה נושאים משותפים לדבר עליהן, תחלוקנה חוויות דומות וכמובן תזדהינה זו עם זו.

מהו סוד הקסם של ארועי נשים?

נשים מרגישות חופשיות יותר בחברת נשים אחרות, נינוחות יותר ופתוחות לשמוע ולחוות דברים חדשים לחלוטין. נשים אוהבות לבלות אחת עם השנייה, לצאת לבילויים יחד, לבתי קפה, לסרטים, אך בעיקר נשים אוהבות לצחוק בחברת נשים אחרות. 

לכן לעיתים קרובות הן יעדיפו לצאת למופע סטנדאפ דווקא עם חברות. כמו כן נשים אוהבות לארגן מסיבות יום הולדת בהשתתפות נשים בלבד, מסיבות רווקות, מסיבות נשים לכלות לאחר הטבילה במקווה, מסיבות נשים לרגל אירוע פרישה מהעבודה, אירועי נשים בקבוצות גדולות וקטנות במרכזים קהילתיים, מפגשי נשים סביב נושא מסוים (חוג משותף, עיסוק משותף, מעגלי נשים ועוד…) אירועי העצמה נשית וכמובן אירועים המוניים לציון יום האישה הבינלאומי.

למה דווקא מופעי סטנדאפ לארועי נשים?

לרוב באירועי נשים תהיה הפעלה שמטרתה ליצור גיבוש ועניין באירוע. לעיתים קרובות, הופעת סטנדאפיסטית היא הפעילות המועדפת על נשים בערבי נשים. כמו כן נשים מעדיפות להזמין סטנדאפיסטית מתוך מחשבה שעולם התוכן של אישה סטנדאפיסטית דומה לזה של המשתתפות. 

כמו כן, להופעת סטנדאפיסטית באירועי נשים יש יתרון בולט על פני הפעלות אחרות. מופע סטנדאפ אינו כרוך בהיכרות אישית של המשתתפות אלא מאפשר לכולן לצחוק על נושאים המעניינים נשים בדרך כלל, דבר היוצר חיבור מידי בין המשתתפות גם אם אין היכרות מוקדמת ביניהן. 

סטנדאפיסטית לא זקוקה בהכרח לפעילות אקטיבית של הקהל כדי לקיים את המופע – גם אם מדובר בקהל פאסיבי הוא יצחק וייהנה כמו קהל אקטיבי. 

יחד עם זאת, תנאי הכרחי להצלחת אירוע כזה הוא רצונן של הנשים לצחוק ולשתף פעולה. אירועי נשים בהשתתפות סטנדאפיסטית יאופיינו תמיד בצחוק בלתי נשלט, שמחת חיים וחוסר רצון להיפרד ולסיים את האירוע… הנשים מגיעות ליהנות ואין כמו צחוק הגורם להנאה, שובר את השגרה ויוצר מפגש בלתי נשכח!

אז אם אתן מתכננות ערב נשים, אירוע ליום האישה, יום הולדת לחברות בלבד, או כל אירוע נשי אחר, ועולה רעיון מקסים להזמין סטנדאפ, ענת אביעד, סטנדאפיסטית המנוסה בהופעה בכל הסוגים של ערבי נשים, ממליצה מניסיונה על מספר נושאים שכדאי לבדוק כדי שהאירוע יהיה בדיוק כפי שאתן מתכננות!

כמה טיפים  חשובים לבחירת הופעה לנשים

ראשית, הכירו את המשתתפות בטרם תזמינו מופע! מי הנשים? טווח הגילאים? האם יש היכרות מוקדמת בין הנשים? האם מדובר על נשים דתיות? חילוניות? בנות דתות שונות? האם יש רגישות מסוימת (אימהות שכולות, אלמנות וכו'…) את כל המידע הזה יש לספק לסטנדאפיסטית. 

לדוגמא, לבנות 60 ומעלה, לא יהיה נכון להזמין סטנדאפיסטית בת 25 מאחר ועולמות התוכן שונים. נשים דתיות יעדיפו לרוב סטנדאפיסטית ויקפידו שלא יהיו תכנים בעלי אופי פרובוקטיבי. במידה ואין היכרות מוקדמת בין המשתתפות, כדאי לעשות פעילות מוקדמת לפני המופע (אוכל, ברכות, מצגת הקשורה לאירוע) וזאת בכדי ליצור קרבה מינימאלית בין המשתתפות. 

לעיתים, באירוע חברה למשל, כדאי לספק לסטנדאפיסטית מעט מידע מתוך הלך הרוח והאווירה במקום העבודה. למשל, ישנם מצבים שהם דווקא באירוע חברה, כאשר העובדות מכירות זו את זו, לעיתים  ישנן אינטריגות ויחסי עבודה בעייתיים והעובדות פחות מרשות לעצמן להשתטות שמא "יפגע" מעמדן בעיני חברותיהן לעבודה. במקרה כזה נדרשת רגישות מיוחדת מצד האומנית. 

לעומת זאת, באירוע נשים משפחתי לרוב הנשים מכירות זה את זו וחשות מגויסות לשם הצלחת האירוע. הסטנדאפיסטית חייבת להיות מודעת לכל האלמנטים הללו ולדעת להתאים עצמה לקהל.

סטנדאפ בהתאמה אישית- כן או לא?

כמו כן, לעיתים  נשים מבקשות שהסטנדאפיסטית תכתוב קטעי הומור מובנים על המשתתפות או החוגגות מתוך מידע שתקבל מראש. תגובות הקהל חלוקות על מופעים מסוג זה. 

אין לדעת כיצד יגיבו המשתתפות כאשר ישמעו קטעי הומור אודותיהן ולעיתים הדבר עלול לגרום לאי נעימות. כך למשל עלולה למצוא עצמה מנהלת במקום עבודה או עובדת מסוימת, במרכז קטע סטנדאפ וזאת למורת רוחן. ישנם אומנים המומחים בהומור מסוג זה ויש לברר עמם מהו אופי המופע ועד כמה חלקים אלו הם חלק מן המופע הכולל.

כללי זהב להצלחת מופעים לנשים

כלל חשוב להצלחת מופע סטנדאפ באירועי נשים הוא שהנשים תשבנה במהלך המופע מול הסטנדאפיסטית, דבר המאפשר קשר ישיר בינה ובין המשתתפות ויוצר אינטראקציה וסיטואציות קומיות בלתי נשכחות! 

כמו כן, כדאי מאוד לבקש המלצות ולשוחח עם נשים שהזמינו מופע לאירוע נשים בלבד! לעיתים הלקוחה צופה בקטע מן המופע ביו טיוב אך יש לזכור שמדובר במספר דקות ספורות. רק שיחה עם ממליצות תוכל לסבר את האוזן ולתת תמונה כוללת.

והכי חשוב זכרו – אירוע נשים הוא אירוע מיוחד מאוד וסטנדאפיסטית תהפוך אירוע זה מעוד אירוע נשים לאירוע שהנשים ימשיכו לשוחח עליו ולהיזכר בו גם זמן רב לאחר שהסתיים…

נשים מפרגנות לסטנדאפ שלי:

Picture of <p><strong>כותבת המאמר: ענת אביעד, סטנדאפיסטית וקומיקאית עם אהבה מיוחדת אהבה מיוחדת לערבי נשים!</strong></p>

כותבת המאמר: ענת אביעד, סטנדאפיסטית וקומיקאית עם אהבה מיוחדת אהבה מיוחדת לערבי נשים!

לא בכדי היא מציינת כי מדובר באירועים שיודעים איך הם מתחילים אך לא יודעים מתי ואיך יסתיימו… והכל בשל שמחת החיים, האנרגיות המיוחדות והצחוק הבלתי פוסק באירועי נשים בהשתתפותה.

מומלץ לפנות לענת אביעד, שתשמח להגיע לערב נשים בלתי נשכח!

error: Content is protected !!